Rosehill Gardens: Australian Turf Club Saturday, 23 March 2019

Meeting Type: Metro (TAB MEETING)
Rail Position: +3M ENTIRE
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Heavy 10
Weather: Showers
Penetrometer:
Track Information:
Nominations Last Published: Mon 18-Mar-19 11:07AM AEDT
Weights declared by: Tue 19-Mar-19 4:00PM AEDT
Acceptances must be declared before: Wed 20-Mar-19 9:00AM AEDT
Riders must be declared before: Wed 20-Mar-19 12:00PM AEDT
Scratching close: Sat 23-Mar-19 7:30AM AEDT
Total Number of nominations for this meeting (including emergencies) 657

For more information on new NSW Apprentice Riding Weights feature click here

From 19 Sept 2018, an extra column “True Weight” will be displayed for NSW races.
TRUE WEIGHT : The true weight indicates what the individual horse handicap weight is by using the benchmark if no minimum was applicable.

Race 1 - LONGINES GOLDEN SLIPPER [GROUP 1] (1200 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $3,500,000.1st $2,000,000, 2nd $600,000, 3rd $300,000, 4th $170,000, 5th $110,000, 6th $50,000, 7th $50,000, 8th $50,000, 9th $50,000, 10th $50,000, Equine Welfare Fund $35,000, Jockey Welfare Fund $35,000. GROUP 1
Set Weights, Two-Years-Old, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 16 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 ABSOLUTE LEGEND G 2 Les Bridge
2 21124 ACCESSION C 2 Chris Waller
3 33 ACCESSORY G 2 Bryan & Daniel Guy
4 1 ALABAMA EXPRESS C 2 Michael Moroney
5 3236 ALBURQ G 2 Michael Moroney
6 ALKAAMEL C 2 David & B Hayes & T Dabernig
7 11 ALLIGATOR BLOOD G 2 David Vandyke
8 ALTIMETER C 2 James Cummings
9 5890 AMARULA QUEEN F 2 Russell & Scott Cameron
10 4x164 AMERCEMENT F 2 James Cummings
11 1x514 ANAHEED F 2 Peter & Paul Snowden
12 719 ANDRASSY AVENUE F 2 David & B Hayes & T Dabernig
13 APICIUS F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
14 ARCTIC WOLF C 2 Michael Moroney
15 2x60 ART COLLECTION F 2 David & B Hayes & T Dabernig
16 2 ASATEER C 2 Lloyd Kennewell
17 ASTRALIS F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
18 9 ATOMIC BOMB C 2 Stephen Lee
19 37 AUDACIOUS BEAU C 2 Peter Gelagotis
20 251 AUSSIE C 2 Peter & Paul Snowden
21 7x4 AUTOCRATIC C 2 Peter & Paul Snowden
22 3472 AUXIN C 2 James Cummings
23 2254 AVON RIVER F 2 James Cummings
24 3 BADIA F 2 James Cummings
25 BADREE C 2 Tony McEvoy
26 BALLADEER C 2 Peter & Paul Snowden
27 80 BARACUS C 2 Peter & Paul Snowden
28 BARCALI C 2 Trent Busuttin & Natalie Young
29 BARGUZIN F 2 James Cummings
30 BATTLE STRIKE C 2 Toby Edmonds
31 3x BATTLECRUISER C 2 Mick Price
32 11x BAVELLA F 2
33 7 BEACHBREAK F 2 Brad Widdup
34 63 BEAUTY SUPREME G 2 Grahame Begg
35 BEELA HUDOOD F 2 Mick Price
36 216 BELITSA F 2 Peter & Paul Snowden
37 1x20 BELLA ROSA F 2 Ciaron Maher & David Eustace
38 12 BELLEVUE HILL C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
39 BELMONT DAY C 2 John O'Shea
40 22 BIGBOYROY C 2 Chris Waller
41 22x6061 BISCARA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
42 3073 BISHOP ROCK C 2 Michael Moroney
43 2x314 BIVOUAC C 2 James Cummings
44 BLACK HOLES C 2 James Cummings
45 22439 BLAZING MISS F 2 Mark Newnham
46 BLESK (NZ) C 2 John O'Shea
47 32 BORN A WARRIOR C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
48 BOUND TO WIN F 2 Peter & Paul Snowden
49 BRAZEN GYPSY (NZ) C 2 John O'Shea
50 4x BRAZENPINE F 2 Peter & Paul Snowden
51 556 BRONCKS C 2 Bryan & Daniel Guy
52 32 BULLET FLY C 2 Peter & Paul Snowden
53 5 BY A WHISKER C 2 David & B Hayes & T Dabernig
54 7 CALL ME MO C 2 Paul Perry
55 113 CASTELVECCHIO C 2 Richard Litt
56 1x100 CATCH ME F 2 Peter & Paul Snowden
57 CHARISMA ROSE F 2 Jason Coyle
58 CHARLES SEVEN C 2 James Cummings
59 2x00 CHARVET F 2 Trent Busuttin & Natalie Young
60 CHAT G 2 John Thompson
61 23 CHEER LEADER F 2 Peter & Paul Snowden
62 3x7 CHICAGO BULL C 2 Peter Gelagotis
63 CLASS ACT F 2 John O'Shea
64 6 COCK MATCH C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
65 047 COLADA G 2 Gerald Ryan
66 0 COME SEE F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
67 COME SI BELLA F 2 Matthew Smith
68 25 CONQUEROR C 2 David & B Hayes & T Dabernig
69 1x221 COSMIC FORCE C 2 Peter & Paul Snowden
70 4 COUNTESS QUEEN F 2 Mick Price
71 2x0 COVERT OPS C 2 Gerald Ryan
72 CRIMLET F 2 Peter & Paul Snowden
73 CROCUS HILL F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
74 56 CROWN AFFAIR C 2 David Payne
75 32 CRYSTAL FALLS F 2 John Sargent
76 CUNNAMULLA C 2 Phillip Stokes
77 114x CZARSON C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
78 DAANIA F 2 Tony McEvoy
79 7 DALAALAAT C 2 David & B Hayes & T Dabernig
80 13 DAWN PASSAGE C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
81 DEEP DIVE C 2 Anthony Freedman
82 DEEPWOOD VALE F 2 Paul Messara
83 8 DIAMOND AFFAIR F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
84 3 DIRTY WORK C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
85 8 DISOBEDIENT F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
86 0x0 DONANDKIM G 2 Gary Nickson
87 6 DON’T WAIVER C 2 Stuart Kendrick
88 DR SCHULTZ C 2 Ciaron Maher & David Eustace
89 DREAM CIRCLE C 2 David Payne
90 22 DRESDEN GREEN C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
91 1x123 DUBIOUS C 2 Ciaron Maher & David Eustace
92 640 DURABILITY F 2 Leon & Troy Corstens
93 DUTY C 2 John O'Shea
94 2 EDISON C 2 Bjorn Baker
95 7x7 ENFORCEMENT C 2 Peter & Paul Snowden
96 ENJAAZ F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
97 2258 ENOOD F 2 Tony McEvoy
98 1 EQUINOX (NZ) C 2
99 6 ESCAPED C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
100 1x80 ESPAANIYAH F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
101 69 ESTRADO F 2 Gary Portelli
102 3x1 EVENING SLIPPERS F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
103 6x44 EXCEED THE STARS G 2 Mark Newnham
104 EXCEEDINGLY BRISK C 2 Richard & Luke Clarke
105 522112 EXHILARATES F 2 James Cummings
106 5x167 FACT OR FABLE F 2 Robbie Griffiths
107 8 FAMOUS C 2 Peter & Paul Snowden
108 24x6 FANAAR (NZ) C 2 David & B Hayes & T Dabernig
109 00 FANCIFUL DREAM F 2 Paul Perry
110 6 FARETTI C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
111 FATALIE F 2 Brooke Somers
112 632525 FAVOURITE THINGS F 2 David & B Hayes & T Dabernig
113 FAWWAZA F 2 Mick Price
114 5x76 FIERY RED C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
115 FIGHTING JACK C 2 Mathew Ellerton & Simon Zahra
116 FIREBOX C 2 Michael Costa
117 5 FIRST CROWN C 2 Peter & Paul Snowden
118 FISTICUFFS C 2 Brad Widdup
119 343 FLING F 2 David & B Hayes & T Dabernig
120 31 FLIT F 2 James Cummings
121 FLYING FIRST F 2 Jean Dubois
122 71 FOOLIN’ AROUND F 2 Nick Mitchell
123 0x FORBIDDEN PALACE C 2 Mick Price
124 11 FORTRESS COMMAND C 2 Gerald Ryan
125 113 FREE OF DEBT C 2 Chris Bieg
126 0 GAELIC PUZZLE F 2 Bjorn Baker
127 4410 GAME KEEPER C 2 Tony McEvoy
128 15 GARIBALDI C 2 Tony Gollan
129 GAUNTLET C 2 James Cummings
130 7 GET HITCHED F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
131 GIMME THE GOSS F 2 Henry Dwyer
132 76 GINA LOLA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
133 88 GIOVANINA F 2 Lee Curtis
134 43470 GISELLE ANNE F 2 Lee Curtis
135 GO DEEP C 2 Darryl Hansen
136 0 GOGOL C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
137 4 GRAND PIANO C 2 John Thompson
138 0 GRAND ZOU C 2 Toby Edmonds
139 GRENADIERS G 2 James Cummings
140 22 HAFAAWA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
141 HARD PRESS (NZ) C 2 Richard Laming
142 7 HARTWARMING (NZ) F 2 Trent Busuttin & Natalie Young
143 HAVEN F 2 John Thompson
144 HAWAAYEL F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
145 1x300 HAWKER HURRICANE C 2 Michael Moroney
146 3 HEART BREAKER C 2 Peter & Paul Snowden
147 HIDDEN TALENT F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
148 1313x6 HIGHTAIL G 2 Peter & Paul Snowden
149 HIT THE HIGH NOTE F 2 Peter & Paul Snowden
150 HOT IN PARIS F 2 Leon & Troy Corstens
151 29 HULK C 2 Chris Waller
152 80 I AM F 2 Tony McEvoy
153 117 I AM IMMORTAL C 2 Anthony Freedman
154 64 IAMICAN F 2 David Vandyke
155 859 ICEBATH (NZ) F 2 Brad Widdup
156 IMPLOSION F 2 Ciaron Maher & David Eustace
157 IMPUDENS C 2 Kris Lees
158 IN GREAT NIC F 2 Robert Heathcote
159 INDISCRETION F 2 Phillip Stokes
160 6x INDUSTRIAL C 2 Peter & Paul Snowden
161 4 INSTANT ATTRACTION F 2 John O'Shea
162 1x09 INTREPIDACIOUS F 2 John O'Shea
163 10 INVINCIBLE LOTUS F 2 Brent Stanley
164 IRISH ANGEL F 2 Chris Waller
165 40 ISA ROCKET F 2 Ciaron Maher & David Eustace
166 JANNEKE F 2 Peter & Paul Snowden
167 120 JEDASTAR F 2 Lloyd Kennewell
168 23x3 JONAH C 2 Peter & Paul Snowden
169 9x59 JUDGEMENT F 2 David & B Hayes & T Dabernig
170 JUST A SHADOW F 2 Mark Newnham
171 6255 JUST ZERENE F 2 Tony McEvoy
172 5x KANDANGA MISS F 2 Tony Gollan
173 KENNEBEC F 2 James Cummings
174 12x41 KIAMICHI F 2 James Cummings
175 0x524 KIBIBI F 2 James Cummings
176 0x0 KING’S CHAMP C 2 Gerald Ryan
177 KINGSTAR AMBER F 2 Shane Nichols
178 LADY D’ORO F 2 Robbie Griffiths
179 LADY LOIRE F 2 David & B Hayes & T Dabernig
180 24261 LADY NATURALISTE F 2 Matt Cumani
181 9 LAKIA F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
182 09 LANGUISHING C 2 Robbie Griffiths
183 4x374 LANIGERA C 2 James Cummings
184 2x1420 LANKAN STAR F 2 David & B Hayes & T Dabernig
185 LEO C 2 Peter & Paul Snowden
186 LIARA F 2 Chris Waller
187 97 LIGHTHORSE LAD C 2 Mick Price
188 24 LILLY PILLY F 2 Mark Newnham
189 LOST LIGHT C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
190 16 LOVING GABY F 2 Ciaron Maher & David Eustace
191 8 LUCICELLO F 2 Chris Waller
192 5111 LYRE F 2 Anthony Freedman
193 6x MADEIRA BAY (NZ) F 2 David & B Hayes & T Dabernig
194 56 MAGNATE C 2 Chris Waller
195 44x MAKTABBA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
196 444 MANHATTAN MARVEL G 2 Gary Portelli
197 MARNDARRA F 2 Tony McEvoy
198 MASKED CRUSADER C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
199 3x7 MAYAASEH F 2 Peter & Paul Snowden
200 143 MCLAREN C 2 Peter & Paul Snowden
201 4724x MEMPHIS ROCK C 2 David & B Hayes & T Dabernig
202 METRO COWGIRL F 2
203 MEUSE F 2 Anthony Freedman
204 1211 MICROPHONE C 2 James Cummings
205 MIR C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
206 MIROKU C 2 Phillip Stokes
207 MIRRA VISION F 2 Peter & Paul Snowden
208 9 MISS ELENA F 2 Robbie Griffiths
209 MISS GEM F 2 Michael Costa
210 8 MISS ROBBIE F 2 Mick Price
211 MISS SURE SHOT F 2 Peter & Paul Snowden
212 MONDENA C 2 John O'Shea
213 0 MONEEFA F 2 Mick Price
214 0 MONTEZ C 2 Brad Widdup
215 0 MORE GRIT G 2 Mick Price
216 MORE SHOTS F 2 Tony Gollan
217 MOTAKHAYYEL C 2 David & B Hayes & T Dabernig
218 617730 MOVIE ROLE F 2 David & B Hayes & T Dabernig
219 MOWANJUM F 2 Gary Portelli
220 MR DEADLINE C 2 Tony McEvoy
221 MS CATHERINE F 2 Henry Dwyer
222 7 MUIRON C 2 James Cummings
223 MUTUAL F 2 Clarry Conners
224 0 NAVY CROSS C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
225 2x17 NIEDORP F 2 Tony Gollan
226 NINEONEONE F 2 Stuart Kendrick
227 NO DOUBT ABOUT HIM C 2 David & B Hayes & T Dabernig
228 NOBLE FIGHT G 2 David & B Hayes & T Dabernig
229 NORTH TREK C 2 David & B Hayes & T Dabernig
230 NOT FEINT HEARTED C 2 Gary Portelli
231 86x8 NUCLEAR SUMMIT C 2 Gary Moore
232 2 ODALINE F 2 Ciaron Maher & David Eustace
233 OLYMPIC SPIRIT C 2 Darren Weir
234 ORIBELLA F 2 Peter & Paul Snowden
235 ORIENZEL C 2 Mick Price
236 9x0 ORIGINAIRE F 2 Chris Waller
237 25125 OUTLANDOS C 2 Tony McEvoy
238 10 PANDANO C 2 Paul Perry
239 PANDEMIC G 2 James Cummings
240 3 PAPAL WARRIOR C 2 Peter & Paul Snowden
241 28 PARIS F 2 Clarry Conners
242 PAST TENSE C 2 Chris Waller
243 63 PATCH PRINCE C 2 Lance O'Sullivan & Andrew Scott
244 1x610 PELICAN (NZ) F 2 David & B Hayes & T Dabernig
245 44 PERALTA G 2 David Payne
246 PETITE POTAT (JPN) F 2 John Thompson
247 PETRONIUS C 2 Gary Moore
248 PICHON F 2 James Cummings
249 64 PIERRO ROSE F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
250 1x1 PIN SEC F 2 James Cummings
251 5x PRECISELY F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
252 PRECIZZLING C 2 Tony Gollan
253 245 PRETTY BRAZEN F 2 Tony McEvoy
254 2 PRINCE OF ARRAGON C 2 John Thompson
255 PRINCESS PEA F 2 Mark Newnham
256 21116 PROBABEEL (NZ) F 2 Jamie Richards
257 PROFIT C 2 Chris Anderson
258 3L PROMOTIONS C 2 James Cummings
259 PULCHAR VALDE F 2 Mick Price
260 QUIET RIOT C 2 Bjorn Baker
261 RAPTURES F 2 David & B Hayes & T Dabernig
262 32x0 READY’S GIRL F 2 Clare Cunningham
263 9x2036 REDICON C 2 Neville Layt
264 REDOUTE’S SPIRIT G 2 Natalie McCall
265 9 REJINSKY C 2 Michael Tubman
266 RIGEL C 2 John O'Shea
267 6 RIOT ACT C 2 John Thompson
268 9 RIVERSIDE’S CASH G 2 Bjorn Baker
269 9 ROCKNESS ANGEL F 2 David & B Hayes & T Dabernig
270 ROMAN CANDLE (NZ) C 2 Paul Perry
271 19 ROMAN WOLF C 2 Gary Portelli
272 4x2x2 ROME C 2 Peter & Paul Snowden
273 ROSE TO VICTORY F 2 Clarry Conners
274 24 ROTATOR F 2 Chris Waller
275 1 ROWSTHORN F 2 Tony McEvoy
276 RUMBLE DOLL F 2 Henry Dwyer
277 0 RUMPSHAKER C 2 Nick Mitchell
278 SACRED GODDESS F 2 David & B Hayes & T Dabernig
279 SACRED VALLEY F 2 David & B Hayes & T Dabernig
280 6x4 SALINA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
281 4x7 SALLY’S DAY F 2 Brad Widdup
282 38x47 SALOME F 2 Ciaron Maher & David Eustace
283 3x SCOUT C 2 Toby Edmonds
284 9 SEATONIC F 2 Ciaron Maher & David Eustace
285 50 SEGRILL F 2 Clarry Conners
286 2 SENSE OF DOUBT C 2 David & B Hayes & T Dabernig
287 20 SENSITIVITY F 2 Ciaron Maher & David Eustace
288 SESSIONS ROAD C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
289 SEVENTH SEAL (NZ) C 2 Peter & Paul Snowden
290 SHAIBANAT C 2 James Cummings
291 138 SHE SHAO FLY F 2 Tony McEvoy
292 0 SHE’S BIONIC F 2 Gerald Ryan
293 SHEZAWITNESS F 2 Mick Price
294 3 SHIH TZOU F 2 Michael Kent
295 20 SHOTMAKER C 2 Mick Price
296 SHOWBOUND (NZ) C 2 Peter & Paul Snowden
297 SHUHOOD F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
298 SIDE HUSTLE C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
299 SILENT ADMIRER C 2 Tim Martin
300 SINGLE AGAIN F 2 Tony Gollan
301 SIZZLING POWER F 2 Tony Gollan
302 SNITTITUDE C 2 Mick Price
303 SNITZIFY C 2 Peter & Paul Snowden
304 40 SOAMI G 2 David Pfieffer
305 SONGSHEET F 2 Jason Coyle
306 SOUTHERN SPIRIT F 2 John Thompson
307 7 SPECIAL DATE F 2 Brad Widdup
308 SPEND C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
309 8x SPIRIT IN THE SKY C 2 Trent Busuttin & Natalie Young
310 3 SPIRIT RICH F 2 Robert Heathcote
311 SPIRIT WORLD (NZ) F 2 Bjorn Baker
312 SPLASHY F 2 Gerald Ryan
313 28 SPRING LOADED C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
314 5315 STAMPE G 2 Chris Munce
315 2 STAND TO ATTENTION C 2 Leon & Troy Corstens
316 STANDOUT C 2 Gerald Ryan
317 STARAUTHORESS C 2 Mick Price
318 0 STAREDOWN C 2 Ciaron Maher & David Eustace
319 25 STARLA F 2 Chris Waller
320 1x70 STEAL MY KISSES F 2 Brett Cavanough
321 3 STEEL DIAMOND F 2 Rick Worthington
322 6220 STILL SINGLE F 2 Chris Waller
323 736 STOOGE C 2 Paul Perry
324 12x5 STRASBOURG C 2 Peter & Paul Snowden
325 STRONG AND FAST G 2 David Vandyke
326 135x13 STRONGER C 2 Peter & Paul Snowden
327 2x21x SUN CITY C 2 Tony McEvoy
328 SUNDANE C 2 Peter & Paul Snowden
329 29 SUPER OASIS F 2 Mark Newnham
330 SURF SONIC C 2 David Fromberg
331 405 SWAN ISLAND F 2 David & B Hayes & T Dabernig
332 6 SWEEPING STATEMENT F 2 Chris Waller
333 SYBELLA F 2 Peter & Paul Snowden
334 105 SYLVIA’S MEMORY F 2 Marc Quinn
335 TAILLEUR F 2 James Cummings
336 TAKE ON MANHATTAN C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
337 123 TALENTED F 2 Peter & Paul Snowden
338 TASTEFUL F 2 Paul Messara
339 4 TEARS ARE FALLING F 2 Mark Newnham
340 9 TEMPO (NZ) C 2 Leon & Troy Corstens
341 1x11 TENLEY F 2 James Cummings
342 THE GENERAL (NZ) C 2 Richard Laming
343 11x416 TIME TO REIGN C 2 Gary Portelli
344 51 TOORSINAA F 2 David & B Hayes & T Dabernig
345 TRAPASSI G 2 James Cummings
346 1 TREATY OF SEVILLE C 2 Trent Busuttin & Natalie Young
347 4 TWERK F 2 Chris Munce
348 1x10x UNITE AND CONQUER C 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
349 99 URJUWAAN F 2 Mick Price
350 6 VALDOSTANA F 2 Michael, Wayne & John Hawkes
351 16 VARDA F 2 James Cummings
352 05 VIA CAPO G 2 Grahame Begg
353 626 VICI C 2 Peter & Paul Snowden
354 12x VIKING WARRIOR C 2 David & B Hayes & T Dabernig
355 18 VILLAMI F 2 Gerald Ryan
356 1x13 VINCERE VOLARE F 2 Tony Gollan
357 7313 VINCO C 2 Tony McEvoy
358 1x28 VINICUNCA F 2 Gai Waterhouse & Adrian Bott
359 VIRGINIA DREAM F 2 Toby Edmonds
360 24 VIVARO F 2 James Cummings
361 VOX POP C 2 Jason Coyle
362 VULPINE F 2 Brad Widdup
363 WAUSIWI F 2 Chris Munce
364 355x2 WEDGETAIL G 2 Tony McEvoy
365 8 WESTPORT F 2 Tony McEvoy
366 239 WHYKAYOH C 2 Tony McEvoy
367 WRITTEN IN ROSES F 2 Tony McEvoy
368 XILONG F 2 Tony McEvoy
369 211x1 YES YES YES C 2 Chris Waller
370 60 YULONG FOCUS C 2 Peter & Paul Snowden
371 YULONG READY (NZ) C 2 Peter & Paul Snowden
372 120 YULONG SAVINGS C 2 Tony McEvoy
373 8 ZARZOU C 2 Chris Waller
374 ZEBROWSKI (NZ) C 2 Michael, Wayne & John Hawkes
375 ZING F 2 Chris Waller
376 ZORRO MACHO G 2 David & B Hayes & T Dabernig
377 0 ZOUNAMI G 2 Tony McEvoy
378 55 ZOURIANA F 2 Chris Waller
379 4x ZOUSHACK G 2 David & B Hayes & T Dabernig
Race 2 - THE AGENCY GEORGE RYDER STAKES [GROUP 1] (1500 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $1,000,000.1st $580,000, 2nd $190,000, 3rd $98,000, 4th $44,000, 5th $22,000, 6th $10,000, 7th $10,000, 8th $10,000, 9th $8,000, 10th $8,000, Equine Welfare Fund $10,000, Jockey Welfare Fund $10,000. GROUP 1
Standard Weight for Age, Three-Years-Old and Upwards, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 18 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 2511x11123 ANTAH G 6 Jason Warren 81
2 111x36 BRUTAL (NZ) C 3 Michael, Wayne & John Hawkes 94
3 121x621x81 DREAMFORCE G 6 John Thompson 109
4 1x53330x34 EGG TART M 5 Chris Waller 106
5 4513x5565x HE’S EMINENT (IRE) H 5 Sir Mark Todd 106
6 0x11441x54 KAONIC (NZ) H 4 Chris Waller 99
7 31x6x2114 LA TIGERESA M 4 Jason Warren 74
8 x21314x324 LAND OF PLENTY H 5 Peter & Paul Snowden 110
9 x17242x284 LE ROMAIN G 6 Kris Lees 114
10 310x153x70 LEAN MEAN MACHINE C 3 Chris Waller 98
11 6x5435233x LIFE LESS ORDINARY (IRE) G 7 Chris Waller 103
12 9741240x32 MASK OF TIME (IRE) H 5 Ciaron Maher & David Eustace 100
13 956118050x MISTER SEA WOLF (IRE) G 7 Chris Waller 102
14 1572x2139x MY NORDIC HERO (GB) G 7 Chris Waller 101
15 15x5583x16 OREGON’S DAY M 5 Mick Price 106
16 51221x70x3 PROMPT RESPONSE M 5 Chris Waller 112
17 218311x304 RINGERDINGDING C 3 Chris Waller 95
18 x44415x062 SHILLELAGH (NZ) M 7 Chris Waller 110
19 5386412924 SO SI BON G 5 David & B Hayes & T Dabernig 101
20 132x181x63 TELEPLAY M 4 Mick Price 95
21 21x6138x53 UNFORGOTTEN M 4 Chris Waller 107
22 11x1111x11 WINX M 7 Chris Waller 132
23 113x63276x YOUNGSTAR M 4 Chris Waller 107
Race 3 - RANVET STAKES [GROUP 1] (2000 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $700,000.1st $402,000, 2nd $132,000, 3rd $69,000, 4th $32,000, 5th $16,000, 6th $7,000, 7th $7,000, 8th $7,000, 9th $7,000, 10th $7,000, Equine Welfare Fund $7,000, Jockey Welfare Fund $7,000. GROUP 1
Standard Weight for Age, Three-Years-Old and Upwards, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 18 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 024100x636 ACE HIGH H 4 David Payne 109
2 402x2418x0 ALMANDIN (GER) G 9 Liam Howley
3 4x52660x04 AUVRAY (FR) G 8 Richard Freedman 102
4 111140x115 AVILIUS (GB) G 5 James Cummings 111
5 356x13x1x2 DANZDANZDANCE M 4 Chris Gibbs & Michelle Bradley 112
6 1x53330x34 EGG TART M 5 Chris Waller 106
7 7x0069x471 HARLEM (GB) G 7 David & B Hayes & T Dabernig 112
8 4513x5565x HE’S EMINENT (IRE) H 5 Sir Mark Todd 106
9 x8378338x5 LIBRAN (IRE) G 8 Chris Waller 104
10 9741240x32 MASK OF TIME (IRE) H 5 Ciaron Maher & David Eustace 100
11 390010x581 NETTOYER M 5 Wendy Roche 96
12 213160x340 NIGHT’S WATCH (NZ) G 5 Ciaron Maher & David Eustace 105
13 04x1021123 RONDINELLA (NZ) M 4 Roger James & Robert Wellwood 101
14 5x52170x00 SAVVY COUP (NZ) M 4 Chris Waller 106
15 x44415x062 SHILLELAGH (NZ) M 7 Chris Waller 110
16 13435x4217 SIKANDARABAD (IRE) G 6 David & B Hayes & T Dabernig 103
17 5386412924 SO SI BON G 5 David & B Hayes & T Dabernig 101
18 x791591x89 THE TAJ MAHAL (IRE) H 5 Liam Howley 109
19 21x6138x53 UNFORGOTTEN M 4 Chris Waller 107
20 2263071x18 YOGI (NZ) G 6 Ciaron Maher & David Eustace 103
Race 4 - THE GALAXY [GROUP 1] (1100 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $700,000.1st $402,000, 2nd $132,000, 3rd $69,000, 4th $32,000, 5th $16,000, 6th $7,000, 7th $7,000, 8th $7,000, 9th $7,000, 10th $7,000, Equine Welfare Fund $7,000, Jockey Welfare Fund $7,000. GROUP 1
Handicap, Three-Years-Old and Upwards, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 14 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 x66x1101x1 BALL OF MUSCLE G 8 Joseph Pride
2 1412x15 BALLER C 3 Anthony Cummings 74
3 x43322x140 BONS AWAY G 5 Ciaron Maher & David Eustace
4 0150x43320 DOTHRAKI G 8 Peter & Paul Snowden
5 8133x31121 EASY EDDIE G 4 Joseph Pride 102
6 11x221x30 EDUARDO G 5 Sarah Zschoke
7 x37x120957 ELLICAZOOM M 5 David & B Hayes & T Dabernig 98
8 x85125x327 ENCRYPTION C 3 James Cummings
9 1211x25 ESTIJAAB F 3 Michael, Wayne & John Hawkes 103
10 11x1235x44 GRAFF C 3 Kris Lees
11 133x2413x3 I AM EXCITED M 4 David Pfieffer 104
12 110x434x3 JONKER C 3 David Atkins 82
13 3697201226 JUNGLE EDGE G 8 Mick Bell
14 16x2x2x444 KAEPERNICK G 7 John O'Shea 106
15 2411118x10 NATURE STRIP G 4 Chris Waller
16 22x12913x5 PIERATA H 4 Gregory Hickman
17 16x1831 PROPHET’S THUMB F 3 David Pfieffer 80
18 124x1515x2 REDZEL G 6 Peter & Paul Snowden
19 26277x5342 SHE KNOWS M 4 Danny Williams 99
20 5361x4241x TRIBAL WISDOM G 5 Michael Moroney 87
21 3830x4x0x3 VIRIDINE G 4 James Cummings
Race 5 - SKY RACING ROSEHILL GUINEAS [GROUP 1] (2000 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $600,000.1st $344,000, 2nd $114,000, 3rd $58,000, 4th $28,000, 5th $14,000, 6th $6,000, 7th $6,000, 8th $6,000, 9th $6,000, 10th $6,000, Equine Welfare Fund $6,000, Jockey Welfare Fund $6,000. GROUP 1
Set Weights, Three-Years-Old, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 18 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 664x73 ABLESTOCK (NZ) C 3 Mick Price
2 1x0 ALEXANDRIA F 3 Pat Carey 61
3 1329x5461 ALIFEROUS F 3 Kris Lees 64
4 3x1x AMANO (NZ) G 3 Lance O'Sullivan & Andrew Scott
5 111100x136 AMPHITRITE F 3 David & B Hayes & T Dabernig
6 4x11x165 ANGEL OF TRUTH G 3 Gwenda Markwell 70
7 141236x436 ARAMAYO C 3 James Cummings 88
8 52917624 ARROGANT (NZ) C 3 Michael Moroney 85
9 231 ARROGANTE G 3 Kristen Buchanan
10 x111115x39 BACCARAT BABY F 3 David Vandyke
11 2x10 BLAST G 3 Anthony Cummings 62
12 3368x12 BLONDE DISPOSITION F 3 David Brideoake
13 130 BOOMSTOCK (NZ) G 3 Mick Price
14 231x13 BRILLIANT CHOICE G 3 Michael, Wayne & John Hawkes
15 2x70x654 BUSTA MOVE G 3 Henry Dwyer
16 65123x70 CHAPADA G 3 Michael Moroney 85
17 7105x89 COSMIC CITY (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
18 1612123 COSSETOT G 3 James Cummings
19 5x6x61x511 COSTELLO G 3 David Payne 71
20 6331891 CROWN PROSECUTOR C 3 Stephen Marsh
21 1x461110 CUTADEEL G 3 Murray Baker & Andrew Forsman 78
22 1x3266x225 DEALMAKER C 3 Chris Waller 84
23 1x140x2272 DECLARATIONOFHEART G 3 Anthony Freedman
24 33111759 DECLARES WAR C 3 Matt Cumani
25 2x118x27 DIPLOMATICO C 3 Michael, Wayne & John Hawkes 81
26 19607x DOROZA (NZ) C 3 Matt Cumani
27 3x3033x432 EL DORADO DREAMING F 3 Kris Lees 103
28 2111613x00 EXTRA BRUT C 3 Ciaron Maher & David Eustace 107
29 4131 FINAL AWARD G 3 Mark Newnham 75
30 117x772 FRANKELY AWESOME F 3 Kris Lees 75
31 714136x732 FUN FACT G 3 Bjorn Baker 71
32 88223x4322 FUNDAMENTALIST F 3 David & B Hayes & T Dabernig 104
33 1x3900x494 FUTOOH F 3 David & B Hayes & T Dabernig 78
34 9x60x63 GAYSON (NZ) G 3 Gai Waterhouse & Adrian Bott
35 41x592 GELIGNITE JACK (NZ) C 3 Matt Cumani
36 11x312x1 GEM SONG C 3 Kris Lees 88
37 315x111 GLOBAL EXCHANGE C 3 Ciaron Maher & David Eustace
38 60x417 GOLD SPARK G 3 David & B Hayes & T Dabernig
39 1x38487x86 GOOD ’N’ FAST G 3 David & B Hayes & T Dabernig
40 1x GREYAZZ (NZ) G 3 Archie Alexander
41 623172x800 GREYSFUL GLAMOUR F 3 Mark Newnham 92
42 27x4212127 HAWKSHOT G 3 David & B Hayes & T Dabernig
43 954x5 HOLBURT (NZ) G 3 Mick Price
44 2x11 IRISH BUTTERFLY (NZ) C 3 Henry Dwyer
45 9x28363216 LONG LEAF C 3 David & B Hayes & T Dabernig 94
46 3343x51388 LONGCLAW G 3 Mick Price
47 x223400x74 LOUIE THE LEGEND G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
48 3410 LUNAR FLARE F 3 David & B Hayes & T Dabernig
49 1x2131x134 MADISON COUNTY (NZ) G 3 Murray Baker & Andrew Forsman 106
50 26 MAFEKING G 3 Pat Carey
51 7213x06 MANGIONE C 3 Chris Waller 62
52 MASETTO (NZ) G 3 Graeme Rogerson
53 MATAMATA (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
54 9x115508x0 MICKEY BLUE EYES G 3 David & B Hayes & T Dabernig 73
55 17x50 MORE SUNDAYS C 3 David & B Hayes & T Dabernig 63
56 3213x1x MORE WONDER (NZ) G 3 Graeme Rogerson
57 135x24 MURLESS (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
58 213x113 NAKEETA JANE F 3 Mark Newnham 104
59 645x43314 NOBU (NZ) C 3 Chris Waller 65
60 6217 OCEAN GO (NZ) G 3 Lance O'Sullivan & Andrew Scott
61 19x59x1 OSMIUM G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
62 12x2130 O’TAUTO G 3 Greg Eurell
63 418 PAULO PACE G 3 Joseph Pride 59
64 420x21 PIEROPAN G 3 Henry Dwyer
65 21x7 PRINCESS JENNI (NZ) F 3 David Brideoake
66 593x23 PURE EXCELERATION G 3 Nigel Blackiston
67 x43130x249 PURPLE SECTOR (NZ) C 3 John Thompson 74
68 4850425x14 QAFILA F 3 David & B Hayes & T Dabernig 86
69 27113431 QUEEN OF DIAMONDS (NZ) F 3 Murray Baker & Andrew Forsman 90
70 222x4455 RANCHO NOTORIOUS C 3 Jason Coyle
71 32211x7405 RANIER C 3 James Cummings 83
72 86 RHODES OF AFRIKA G 3 Pat Carey
73 21x7 RIDGEWOOD DRIVE G 3 Anthony Freedman
74 218311x304 RINGERDINGDING C 3 Chris Waller 95
75 47x6 ROC DE KHAPER (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
76 2x2128 ROCK G 3 Michael, Wayne & John Hawkes 68
77 29x4213 RONAN’S ROCK C 3 David & B Hayes & T Dabernig
78 4x21254x3 SACCHARO G 3 Archie Alexander
79 184647x3 SAVVY OAK (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
80 3308314 SHAMAN (NZ) G 3 Anthony Cummings 60
81 557x112 SHUFFLE UP G 3 Richard Freedman 66
82 539x932912 SILENT EXPLORER G 3 David Payne 68
83 45x531 SMILING CITY G 3 David & B Hayes & T Dabernig
84 7x1 SOLDIER OF LOVE G 3 Bjorn Baker 53
85 7150x SOLLEVARE (NZ) G 3 Matt Cumani
86 STANNARY (NZ) C 3 Michael Kent
87 3414x9 STARDOME (NZ) G 3 Chris Waller 63
88 72212x8994 STARS OF CARRUM C 3 Robbie Laing
89 21 STOCKTAKA (NZ) G 3 Michael Kent 63
90 121515 SURELY SACRED (NZ) G 3 Tony Pike
91 3611124x TARKA C 3 David Payne 84
92 1x2 TARWIN G 3 Michael Kent
93 8101 TATALINA (NZ) F 3 David Vandyke
94 811589x7 TAVIRUN (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
95 111x311x11 THE AUTUMN SUN C 3 Chris Waller 111
96 110x22470 THE CHOSEN ONE (NZ) C 3 Murray Baker & Andrew Forsman
97 1x01x64 THE CLOSER F 3 Ciaron Maher & David Eustace 70
98 3x16 THE SIDEKICK (NZ) G 3 Anthony Freedman
99 142670x650 THORONDOR C 3 Robbie Laing
100 0x1177x678 TOULOUSE G 3 David Payne 68
101 8x87116x0 TRANSACT G 3 Gai Waterhouse & Adrian Bott 63
102 6x176102 TWINSPIER (NZ) G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
103 11125 VEGADAZE G 3 Anthony Cummings 89
104 431x5339 VERNANME (NZ) C 3 Stephen Marsh
105 2113157x21 VERRY ELLEEGANT (NZ) F 3 Chris Waller 103
106 2132 VICTORY KINGDOM F 3 David & B Hayes & T Dabernig
107 57220x4210 VIGERE G 3 Trent Busuttin & Natalie Young
108 7117048x23 VISAO G 3 Ciaron Maher & David Eustace
109 1212x45 WRITE YOUR NAME C 3 Archie Alexander
110 1x220 YULONG EARTH C 3 David & B Hayes & T Dabernig
111 6x12209x15 YULONG METEOR F 3 Ciaron Maher & David Eustace 66
112 24x15 YULONG TAVION (NZ) G 3 Mick Price
113 x1342x1572 ZAIDIN C 3 David Brideoake
114 311x6170 ZOURHEA F 3 Gerald Ryan 68
Race 6 - TAB BIRTHDAY CARD STAKES [GROUP 3] (1200 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $160,000.1st $83,000, 2nd $29,400, 3rd $14,200, 4th $7,200, 5th $5,000, 6th $4,000, 7th $3,500, 8th $3,500, 9th $3,500, 10th $3,500, Equine Welfare Fund $1,600, Jockey Welfare Fund $1,600. GROUP 3
Quality, Three-Years-Old and Upwards, Fillies and Mares, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 18 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 25x4515245 ALART M 6 Jan Bowen 74
2 11x1121x1x AVANTAGE F 3 Jamie Richards 98
3 x37x120957 ELLICAZOOM M 5 David & B Hayes & T Dabernig 98
4 133x2413x3 I AM EXCITED M 4 David Pfieffer 104
5 x0430x2707 IN GOOD TIME M 4 Tracey Bartley 83
6 1539x5434x INTO THE ABYSS F 3 John Thompson 73
7 21x396703x MAGIC ALIBI M 6 Gerald Ryan 92
8 310x16x543 MAJOR WAGER F 3 Gai Waterhouse & Adrian Bott 67
9 62x3570x23 MISS QUE M 5 Kris Lees 81
10 4152209x11 MOLLYFIED M 5 Gerald Ryan 75
11 677x0042x3 PERFECT PITCH F 3 Gary Portelli 68
12 456x5878x6 PERIZADA M 7 Ron Weston & John Nisbet 87
13 9x484547x8 QUILISTA M 5 Justin Warwick 101
14 904758x431 RED CHANDELIER M 6 Anthony Cummings 63
15 15x31106x3 RESIN M 4 James Cummings 98
16 117x1113x8 SERENE MISS M 5 Kris Lees 88
17 26277x5342 SHE KNOWS M 4 Danny Williams 99
18 35x5911255 STAR REFLECTION M 6 Kris Lees 86
19 112283x90x SWAMPLAND (NZ) M 5 Henry Dwyer 88
20 112x451154 SWEET SCANDAL M 4 Chris Waller 90
Race 7 - EPONA STAKES [GROUP 3] (1900 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $160,000.1st $83,000, 2nd $29,400, 3rd $14,200, 4th $7,200, 5th $5,000, 6th $4,000, 7th $3,500, 8th $3,500, 9th $3,500, 10th $3,500, Equine Welfare Fund $1,600, Jockey Welfare Fund $1,600. GROUP 3
Set Weights plus Penalties, Three-Years-Old and Upwards, Fillies and Mares, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 14 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 5185624x27 ALL TOO SOON M 4 David Payne 88
2 20x960x724 DOMED M 5 John Thompson 78
3 321125x714 EUGENE’S PICK (NZ) M 4 Robert & Luke Price 74
4 1x3900x494 FUTOOH F 3 David & B Hayes & T Dabernig 78
5 1111x888 GIRL TUESDAY M 4 Chris Waller 80
6 1x45275 HAPPY EVERY DAY F 3 Gary Moore 55
7 6x950x2135 HARMATTAN M 4 James Cummings 80
8 x25313126x HEARTLET M 4 Kerry Parker 68
9 11x31x6855 I’M A PRINCESS M 5 Tony McEvoy 95
10 3245x111 JUNGLE FISH M 4 Michael Kent 73
11 719x855x06 KARAVALI (NZ) M 5 Kris Lees 87
12 410x52113 LUSKINTYRE LASS M 4 Gai Waterhouse & Adrian Bott 82
13 85114x41 MARACAIBO F 3 Trent Busuttin & Natalie Young 75
14 0x17305x06 MARCELLINA (NZ) M 4 Kris Lees 68
15 59115 MRS MADRID F 3 Anthony Cummings 65
16 x810212502 MUSIC OF THE NIGHT M 4 Pat Carey 68
17 390010x581 NETTOYER M 5 Wendy Roche 96
18 904758x431 RED CHANDELIER M 6 Anthony Cummings 63
19 04x1021123 RONDINELLA (NZ) M 4 Roger James & Robert Wellwood 101
20 210148x740 ROYAL STAMP M 5 Marc Conners 72
21 5x52170x00 SAVVY COUP (NZ) M 4 Chris Waller 106
22 131x4070x8 SEDANZER M 5 Gai Waterhouse & Adrian Bott 104
23 411818x611 SEMARI (NZ) M 4 Trent Busuttin & Natalie Young 79
24 x44415x062 SHILLELAGH (NZ) M 7 Chris Waller 110
25 39x210 SISTER SLEDGE F 3 Gai Waterhouse & Adrian Bott 66
26 8x93196x66 SMART AS YOU THINK M 5 John McArdle 80
27 711x8078x0 SOPRESSA M 4 Ciaron Maher & David Eustace 94
28 5112115x57 THINK BLEUE M 4 Ciaron Maher & David Eustace 83
29 21x6138x53 UNFORGOTTEN M 4 Chris Waller 107
Race 8 - IRRESISTIBLE POOLS N E MANION CUP (2400 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $160,000.1st $83,000, 2nd $29,400, 3rd $14,200, 4th $7,200, 5th $5,000, 6th $4,000, 7th $3,500, 8th $3,500, 9th $3,500, 10th $3,500, Equine Welfare Fund $1,600, Jockey Welfare Fund $1,600. GROUP 3
Quality, Three-Years-Old and Upwards, Apprentices cannot claim.

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 14 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 402x2418x0 ALMANDIN (GER) G 9 Liam Howley
2 4461x47x57 BELGRAVIA (IRE) H 5 Liam Howley 77
3 x607x1116x BIG BLUE (GB) G 7 Ciaron Maher & David Eustace 100
4 x005000x26 BIG DUKE (IRE) G 7 Kris Lees 103
5 6246x64x40 CASTERTON (IRE) G 5 Chris Waller 100
6 x087234917 CURATA PRINCESS M 5 Robert & Luke Price 70
7 20x960x724 DOMED M 5 John Thompson 78
8 5244x267x8 DOUKHAN (IRE) G 10 Kris Lees 84
9 2923531118 ETYMOLOGY G 6 James Cummings 100
10 0030x890x0 GUARDINI (FR) G 8 Ciaron Maher & David Eustace 88
11 1x0x1147x0 HIGH BRIDGE (GB) G 8 Chris Waller 89
12 6181231x88 JAAMEH (IRE) G 6 David & B Hayes & T Dabernig 103
13 4x0x0254x3 MIDTERM (GB) G 6 Liam Howley 97
14 0x86420x65 ONE FOOT IN HEAVEN (IRE) G 7 Chris Waller 101
15 73219x7050 PLYMOUTH ROAD (NZ) G 6 Matthew Smith 74
16 x080300x11 RED CARDINAL (IRE) G 7 Kris Lees 109
17 2521x77462 RODRICO G 6 Bjorn Baker 91
18 5899x98849 SAYED (USA) G 6 Matthew Dale 84
19 21129x9971 SELF SENSE G 8 David Brideoake 98
20 0x412x1x92 SHRAAOH (IRE) G 6 Chris Waller 94
21 13435x4217 SIKANDARABAD (IRE) G 6 David & B Hayes & T Dabernig 103
22 x791591x89 THE TAJ MAHAL (IRE) H 5 Liam Howley 109
23 7940105x50 VENTURA STORM (IRE) G 6 David & B Hayes & T Dabernig 104
24 1x49414x09 VILLARDO (GER) G 5 Matthew Smith 72
25 3144x90x41 VIN DE DANCE (NZ) G 4 Murray Baker & Andrew Forsman 101
26 2263071x18 YOGI (NZ) G 6 Ciaron Maher & David Eustace 103
27 02x00800x6 ZACADA (NZ) G 6 Murray Baker & Andrew Forsman 101
Race 9 - DARBY MUNRO STAKES [LISTED RACE] (1200 METRES) Times displayed in local time of Race Meeting
Of $140,000.1st $69,500, 2nd $25,500, 3rd $12,500, 4th $6,700, 5th $5,000, 6th $4,000, 7th $3,500, 8th $3,500, 9th $3,500, 10th $3,500, Equine Welfare Fund $1,400, Jockey Welfare Fund $1,400. LISTED
Set Weights plus Penalties, Three-Years-Old, Apprentices cannot claim.
BOBS Bonus Available Up To $38500

Track Name: Main Track Type: Turf

Field Limit: 18 + 4 EM

  Last 10 Horse Sex Age Trainer Hcp Rating
1 11x1121x1x AVANTAGE F 3 Jamie Richards 98
2 1412x15 BALLER BOBS Bonus Scheme C 3 Anthony Cummings 74
3 2x12351x30 CHARGE BOBS Bonus Scheme C 3 Chris Waller 83
4 11 CLASSIQUE LEGEND BOBS Bonus Scheme G 3 Les Bridge 75
5 9x21 DIAMOND EFFORT F 3 Clinton McDonald 63
6 11x312x1 GEM SONG BOBS Bonus Scheme C 3 Kris Lees 88
7 13x4 GOLDEN TYCOON C 3 Gregory McFarlane 70
8 222 GOT YOUR SIX BOBS Bonus Scheme F 3 Gai Waterhouse & Adrian Bott
9 1539x5434x INTO THE ABYSS BOBS Bonus Scheme F 3 John Thompson 73
10 110x434x3 JONKER C 3 David Atkins 82
11 x973200x17 KHULAASA BOBS Bonus Scheme F 3 David & B Hayes & T Dabernig
12 23x34284x4 KRONE F 3 Mick Price 75
13 42x86621x6 LEGEND OF CONDOR BOBS Bonus Scheme C 3 Gerald Ryan 83
14 7x116x41x MILITARY ZONE BOBS Bonus Scheme G 3 Peter & Paul Snowden 79
15 677x0042x3 PERFECT PITCH BOBS Bonus Scheme F 3 Gary Portelli 68
16 214x135 POISED TO STRIKE G 3 David & B Hayes & T Dabernig 73
17 16x1831 PROPHET’S THUMB BOBS Bonus Scheme F 3 David Pfieffer 80
18 121x1 RAGAZZE BOBS Bonus Scheme F 3 Brad Widdup 71
19 0x19070x89 RAGGED RASCAL BOBS Bonus Scheme C 3 Paul Perry 69
20 9x2x211513 SHERIFF BOBS Bonus Scheme C 3 Robert & Luke Price 76
21 12 TROPE BOBS Bonus Scheme C 3 Michael, Wayne & John Hawkes 74
22 23x11750x1 WAGNER BOBS Bonus Scheme G 3 James Cummings 75
23 x252x1132x WILD PLANET BOBS Bonus Scheme G 3 Michael, Wayne & John Hawkes 79
24 11126x36 YULONG JANUARY C 3 Ciaron Maher & David Eustace 73

© Racing NSW (and other parties working with it). NSW racing materials, including fields, form and horse racing results, is subject to copyright which is owned by Racing NSW and other parties working with it.