Gunnedah: Gunnedah Jockey Club Saturday, 09 December 2017

Meeting Type: Country (TAB MEETING)
Rail Position: True
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Good 4
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Scratchings Last Published: Sat 09-Dec-17 5:39PM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 101

For Scratching Release Information Click Here.



To print the scratching sheet click the print button in your web browser.

----- New South Wales -----

Meeting: Saturday 9Dec2017 Gunnedah Jockey Club
Rail: True Penetrometer:
Weather: Fine Total Scratchings: 32
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf Track Rating: Good 4
General Comment:
Irrigation: Nil last 24hrs, Nil last 7 days
Rainfall: Nil last 24hrs, Nil last 7 days
Track Information:

Rail Position Last Meeting

There is no rail position available for last meeting.


Scratchings

Race 1: 2 ERADICATOR (7/12 1708)
  4 CUTIE NAR (07/12 1115)
  9 SNITZWAH (09/12 0717)
  11 ARTHUR’S POINT (07/12 1048)
  16e REVERENCE FOR LIFE (8/12 1009)
Race 2: 3 DASSAULT MIRAGE (8/12 1908)
  6 NOVA PRINCE (7/12 1238)
  10 SO DIZZY (09/12 0704)
  11 ZOEASY (07/12 1151)
  17e ABB ROY (09/12 0723)
Race 3: 4 SMITH (07/12 1049)
  14 YURALLA BOY (07/12 1057)
  17e SAGAN STAR (Eliminated)
  18e BLINKIN NOODLES (Eliminated)
Race 4: 1 USAINLY (8/12 0441)
  6 YISA
  9 SNIPEX ABAA (09/12 0704)
  12 BLACK COMEDY (09/12 0717)
  14 NORAH GIRL (07/12 1115)
Race 5: 1 CRIMSON SUN (08/12 1645VC)
  16e ARMAGEDDON ON IT (Eliminated)
  17e NEW PLAYER (Eliminated)
  18e SPIRITED ADDITION (Eliminated)
Race 6: 7 ISADIVA (08/12 1327)
  11 SCHINDLER (08/12 1327)
  14 SIR AUSSIE (09/12 0658)
Race 7: 6 LADY MARMALETTA (8/12 0954VC)
  9 SCULPTURES (8/12 0922)
Race 8: 7 BLINKIN FAST (8/12 2216)
  13 RED TICKER (09/12 0641)
  17e HARD EARNED THIRST (Eliminated)
  18e AYHAM (Eliminated)

Late Scratchings

There are no late scratchings

Late Riders/Alterations

Race 1: 5 KENNETH - Greg Ryan
  8 OPERATIC - Ms Chloe Baker (a2/53kg),
Race 2: 9 OZIROSE - Ms Lexi McPherson (a4/50kg),
Race 3: 16e INCLUDED - Vad Bolozhinskyi
Race 4: 10 SOUND SLEUTH - Ms Chloe Baker (a2/53kg),
  16e VICTORY VIBES - Jeff Kehoe
Race 6: 6 BRIDGET’S STAR - Ms Chloe Baker (a2/53kg),
  10 ROCK SPRINGS - Ms Leanne G Henry
  15e SOLAR RAY - Anthony Cavallo
  16e OLE SAL - Luke Cumberland
  17e ESCAPADE - Ms Lexi McPherson (a4/50kg),
Race 7: 10 MACMISSILE - Ms Chloe Baker (a2/53kg),
Race 8: 3 SUDDEN BLITZ - Ms Chloe Baker (a2/53kg),
  6 BERGDORF - Chris Williams (a2/54kg),
  15e VALATIA - Ms Mikayla Weir (a1.5/51kg),

Undeclared Riders

There are no undeclared riders

Duplicate Riders

-

© Racing NSW (and other parties working with it). NSW racing materials, including fields, form and horse racing results, is subject to copyright which is owned by Racing NSW and other parties working with it.